Wszechobecna cegła we wnętrzu. Mieszkanie w starej szwedzkiej kamienicy.

Cegła we wnętrzu to jeden z moich ulubionych materiałów wykończeniowych.W ostatnich latach często pojawia się w aranżacji wnętrz. Doskonale odnajduje się w różnych stylach i pomieszczeniach. Osobiście nie lubię takiej wersji wymuskanej,idealnej i równej. Podoba mi się za to taka bardziej toporna, surowa, rozbiórkowa wersja cegły. Odcieni znajdziemy bardzo wiele, możemy także ją przemalować. Zdecydowanie jestem zwolennikiem cegły w starych kamienicach.  Wówczas całość jest bardzo spójna i doskonale wpisuje się w charakter całego budynku. W tym mieszkaniu elementy ceglane znajdziemy w każdym pomieszczeniu. Moim ulubionym jest tu kuchnia z drewnianą wnęką z półkami, gdzie powstał klimatyczny kącik jadalny oraz sypialnia z urokliwym szezlongiem na tle ceglanej ściany.

cegła we wnętrzu

cegła w mieszkaniu

cegła we wnętrzu

cegła w mieszkaniu 4

cegła w mieszkaniu 3

cegła w mieszkaniu 9

 

cegła we wnętrzu

cegła w mieszkaniu 12

cegła w mieszkaniu 13

cegła we wnętrzu

cegła w mieszkaniu 5

cegła w mieszkaniu 16

cegła w mieszkaniu 15

źródło

Może również Cię zainteresować

4 komentarze

  1. Uwielbiam cegłę we wnętrzach. Stale , niezmiennie, mimo iż często można spotkać taki sposób wykończenia mieszkania zawsze mnie to zachwyca. I tak jak piszesz taka surowa , rozbiórkowa wygląda najciekawiej.A kuchnia rzeczywiście wygląda ciekawie. W sumie gdyby nie ta ceglana ściana chyba nawet nie zwróciłabym na nią uwagi bo choć same szafki są ciekawe, to obraz psują mi uchwyty i płytki pomiędzy szafkami.

    1. Cegła tworzy wspaniały klimat we wnętrzach. Uwielbiam ją za to, że wspaniale prezentuje się w różnych pomieszczeniach. Kuchnia rzeczywiście bez tej ściany byłaby nijaka. Bardzo podoba mi się wnęka z półkami na ceglanej ścianie. Powstał tam bardzo przyjemny kącik jadalny. pozdrawiam

  2. Czy jest to prawdziwa cegła, czy płytki ceglane?
    chcialabym w swoim mieszkaniu uzyc plytek ceglanych ale chcialabym uzyskac wlasnie taki efekt „zabielonych” cegiel… Jednak nie moge takich nigdzie znalezc.

    1. Choć nie jestem fachowcem to na 100% mówię, że to prawdziwa cegła:) Wspaniale wyglądają te nierówności, popękane cegły. .. Jeśli chodzi o płytki to rozumiem, że masz na myśli płytki ceglane , czyli cięte z cegły?Bo na rynku można także dostać tzw. imitacje cegły w kolorze białym, a są to najzwyklejsze płytki gipsowe i nie wyglądają zbyt ciekawie. Jeśli chodzi o płytki z cegły( czyli cięte np. ze starych cegieł rozbiórkowych), to można je samemu po położeniu pomalować na biało. Po wpisaniu frazy w przeglądarce „malowanie cegieł na biało” pojawią się instrukcje jak to wykonać, tych którzy już tego próbowali:) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.