Vipp Shelter -mieszkanie w kontenerowcu

Myśleliście o ucieczce od cywilizacji i zaszyciu się w głuszy ? Las, jezioro, cisza, spokój- brzmi wspaniale. Zobaczcie jakie możliwości daje ” Vipp Shelter”- kontenerowiec idealny do zaszycia się gdzieś na pustkowiu.

A wszystko zaczęło się od… kosza na śmieci!?  Historia rodzinnej firmy zaczęła się w 1931 roku. Nastoletni Holger Nielsen kochał motoryzację, jednak nie miał prawa jazdy. Gdy stał się posiadaczem auta, postanowił je sprzedać i kupił…tokarkę. Kilka lat później skonstruował metalowy kosz na śmieci, z pedałem do otwierania pokrywy. Sprezentował go żonie pracującej w salonie fryzjerskim. Klientki, które ją odwiedzały, stwierdziły, że idealnie sprawdzi się on w gabinetach ich mężów( lekarzy). I to był początek jego zawrotnej kariery. Holger Nielsen stale rozszerzał produkcję . W 2012 roku firma zaprezentowała koncept kuchenny, a dwa lata później zaprezentowała pierwszy dom, który stanął w Szwecji. Oczywiście kultowy kosz, który jest uwielbiany przez Duńczyków, jest częścią wyposażenia domu.

Vipp shelter – 55- metrowy kontenerowiec, mimo industrialnego charakteru doskonale wpisuje się w otoczenie. Wtapia się w krajobraz, stając się jego częścią.  

A jak można stać się jego posiadaczem? Produkcja stalowego domu ruszyła w  Frederiksværk, w mieście położonym na wąskim przesmyku pomiędzy fiordem Roskilde a jeziorem Arreso. Gdy dom jest gotowy, jego elementy pakowane są na tiry  i na miejscu składane w całość.  Po trzech dniach wszystko jest gotowe. Cenę przemilczę, żeby nie zepsuć oglądania stalowego domu:) Jak widzimy na zdjęciach, za wyjątkiem małej części w której znajduje się wejście i składzik drewna, dom jest przeszkolony.  Na parterze obok wejścia jest łazienka, garderoba i pralnia. Dalej jest kominek z częścią dzienną. Jedna z sypialni znajduje się na mikropiętrze, dokąd prowadzi stroma drabinka. A jaki mamy tam widok? Można tam spędzić noc podziwiając gwiazdy, gdyż sufit jest przeszkolony. Gdy widok nam się znudzi zasuwamy roletę. Wnętrza domu otula miękki wełniany filc. W części kuchennej i łazience zastosowane zostały stalowe panele z wytłoczonymi pionowo prążkami.  Podłoga w całym domu wykonana jest z konglomeratu magnezytowego, a ściany i sufit to polerowana, malowana proszkowo stal.

A co, gdy ktoś chciałby tam wprowadzić trochę koloru? Niestety nie ma takiej możliwości. Do produkcji używana jest tylko stal malowana proszkowo na czarno lub biało.

Vipp701-Shelter-Outside05-High

vipp shelter

vipp shelter1

kontenerowiec vipp shelter

vipp shelter kitchen

vipp shelter kuchnia

vippshelter sypialnia

vipp shelter kontenerowiec

vipp shelter bathroomźródło

Może również Cię zainteresować

1 comment

  1. Dom wtapia się w otoczenia.Myślę, że z takim kolorem i konstrukcją odnajdzie się doskonale w innych miejscach. A historia z koszem na śmieci, fajnie pokazuje jak małe rzeczy potrafią wywołać prawdziwą rewolucję…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.