DIY wiszące doniczki na zioła

Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejne DIY kuchenne. Ostatnio pisałam o tym jak zrobić deski  w stylu Madam Stoltz, które będą ozdobą stołu, jak i świetnie sprawdzą się w roli dekoracji kuchennej. Kolejnym elementem, który przygotowałam są wiszące doniczki na zioła. Do tej pory  zioła trzymałam w doniczkach na blacie. Ale nie ukrywam, że przy mojej niewielkiej powierzchni blatu kombinowałam jak je gdzieś podwiesić. Jedynym miejscem, gdzie mogłam to zrobić był bok szafki. Nie chciałam jej niszczyć wierceniem, więc postanowiłam wykombinować lekką wersję przyklejaną. W tym celu poszukiwałam białej doniczki na ścianę( czyli takiej która ma płaski tył). Ale ponieważ nie mogłam takowej znaleźć, a w między czasie wpadły mi w ręce pojemniki łazienkowe, postanowiłam je wykorzystać:) Zobaczcie co z tego wyszło.

Continue Reading

Zielona restauracja z ziołowym aromatem. Uczta dla ciała i duszy?

Ta wspaniała zielona restauracja znajduje się w Hod HaSharon niedaleko Tel Awiwu i została zaprojektowana przez pracownię Yaron Tal.  Segev Kitchen Garden bo o niej właśnie mowa wygląda jak szklarnia, którą oplatają z każdej strony rośliny. Na ścianach, w donicach przy stolikach znajdują się zioła.  A więc ten zielony raj, to nie tylko ozdoba, ale także dodatek do potraw, wykorzystywany przez kucharzy. Zobaczcie na ten wspaniały sufit! Dla mnie ta restauracja jest genialna. Mnóstwo roślin, naturalne drewniane wykończenie. Mogę sobie tylko wyobrazić jaki wspaniały zapach rozchodzi się w tym miejscu.

Continue Reading

Mały balkon. Jak stworzyć miejsce relaksu na małej powierzchni.

U mnie dziś nastała prawdziwa wiosna. Piękne błękitne niebo i dużo słońca. Oj, oby takich dni jak najwięcej. Moje myśli powędrowały od razu na mój balkon. Taki zwyczajny, mały, w bloku, sąsiedzi w zasięgu wzroku. Taki jakich wiele na naszych osiedlach.  Z jego zaaranżowaniem trochę zwlekałam.  Ponieważ częściej nie bywałam w domu, niż bywałam, moje plany ciągle przesuwałam na następny sezon. Ale w ostatnich dniach nastąpiła mobilizacja. Koniec z wymówkami! Przecież tak ważne są małe przyjemności w życiu, a czy po całym dniu bieganiny, możemy sobie wyobrazić coś przyjemniejszego niż przytulny kąt z odrobiną zieleni, przyjemnym wiaterkiem i pierwszym wiosennym słońcem? Do tego książka, kubek herbaty i 5 minut tylko dla nas. A więc zabieram się za projekt przedłużenie mojego salonu o przestrzeń balkonową.

Continue Reading

Kaktusy i sukulenty we wnętrzach – rozwiązanie idealne dla roztargnionych

Marzysz o tym, żeby mieć zielono w domu, ale zupełnie nie masz głowy do podlewania ? Twoja wiedza ogrodnicza nie jest zbyt imponująca?  Jest na to pewien sposób-sukulenty.  Oczywiście nie jest tak, że wcale nie potrzebują wody, ale… są skłonne więcej wybaczyć ,gdy o nich zapominasz . Z braku wody pomarszczą się , by później po podlaniu wrócić do formy. Występują w zmiennym środowisku. Zależnie od rodzaju , cechują się mięsistymi łodygami, bądź liśćmi. Różnorodność ich kształtów i kolorów , przyprawia o zawrót głowy.  Świetnie wyglądają w prostych, surowych donicach, zarówno pojedynczo , jak i w towarzystwie innych roślin. Zarówno małe, jak i te wielkie świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Continue Reading