Shuttersy- doskonałe rozwiązanie na upalne lato i nie tylko…

Shuttersy. U mnie kolejny dzień palącego słońca.  Uwielbiam takie dni i to pozytywne nastawienie z jakim człowiek wstaje widząc błękitne niebo. Ale wracając po takim dniu do domu chciałabym czuć przyjemny chłodek i zaznać trochę wytchnienia. Zasłaniam oczywiście okna roletami zewnętrznymi, ale… czy możemy uzyskać efekt chłodzenia w połączeniu z dobrym wyglądem. Dla mnie takim rozwiązaniem są okiennice wewnętrzne -shuttersy. Piękne, drewniane, z regulowanymi lamelami, dzięki czemu możemy stworzyć wspaniały, niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Taka gra światła w zależności od nastroju i pory dnia. Możemy stworzyć własną aranżacje okna, wybierając rodzaj drewna z którego są wykonane, kolor, szerokość lameli. Co ważne okiennice wewnętrzne nadają się nie tylko do prostych okien i drzwi, ale świetnie sprawdzają się także w oknach o specjalnym kształcie. Mogą być dokładnie dopasowane do okien okrągłych, skośnych czy łukowych. W ten sposób kształt okna jest widoczny i równocześnie mamy  zapewnioną ochronę przed światłem.  I co ciekawe możemy je także zamontować na oknach dachowych. Dla mnie takie okna to zawsze była bolączka. Uwielbiam dyskretnie sączące się światło we wnętrzu, a niekoniecznie jestem fanką rolet z materiału. W tym przypadku shuttersy to genialne rozwiązanie. Dla mnie shuttersy doskonale pełnią swoją role ochronną, ale co równie istotne wspaniale prezentują się we wnętrzach.

A Wam jak podobają się shuttersy? Może ktoś ma takie rozwiązanie w domu? Jak radzicie sobie z palącym słońcem?

shutters6

shutters5

shutters2

shutters1

shutters9

shutters okno dachowe

źródło 1/2/3/4/5/6/7

Może również Cię zainteresować

2 komentarze

  1. Uwielbiam shuttersy. Doskonale zdają egzamin, chroniąc mieszkanie przed słońcem i wygladają fenomenalnie. Nie lubię pustych okien. Dla mnie muszą byc zawsze ” ubrane”, a okiennice wewnętrzne nadają wspaniałego charakteru we wnętrzu. Kojarzą mi się z wakacjami na południu i przyjemnym małym pensjonatem, który miał genialne lekko miętowe shuttersy. Wyglądały cudnie! Serdeczności:)

    1. Tak,ja też lubię przyozdobione okna. W okiennicach wewnętrznych zakochałam się kilka lat temu oglądając mieszkanie w którym jedna ściana w salonie składała się głównie z okien. I tam zastosowano białe shuttersy. Efekt był wspaniały! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.