Przechowywanie zabawek, czyli walka z chaosem w pokoju dzieciaków.

Macie takie dni, kiedy wydaje się Wam, że dookoła ciągle panuje bałagan, stale się o coś potykacie i upychacie przedmioty w różnych dziwnych miejscach, a później ich bezskutecznie szukacie i wpadacie na nie zupełnie przypadkowo po jakimś czasie, zastanawiając się kto je tam umieścił ?Ja mam tak od jakiegoś czasu w pokoju dzieciaków, a właściwie jak na razie syna, bo córka jeszcze stacjonuje w naszej sypialni. I muszę przyznać, że ten chaos  doprowadza mnie do białej gorączki. Pomimo iż nie chomikuję przedmiotów, usuwam zabawki z których już wyrośli, to jest kilka obszarów, których nie mogę się pozbyć. A mianowicie mój syn jest wielkim maniakiem samochodów, pluszaków, książek, zwłaszcza tych o Mądrej Myszy:), klocków lego i gier planszowych. W ciągu tych kilku lat namnożyło się tego sporo, a miejsca do przechowywania brak.  Na samym początku posegregowałam z synem zabawki, czyli w koszykach wiklinowych są oddzielnie klocki, resoraki, drewniana kolejka, pluszaki i rzeczywiście tego się trzymamy i dbamy o porządek. Ale gry i książki są ułożone swobodnie na regale i tu pojawia się problem. Córka eksploruje i ciągle swoimi małymi łapkami wyjmuje jego gry, miesza między pudełkami i niestety niejednokrotnie zjada papierowe elementy planszy:) Oczywiście nie muszę mówić jak działa to na moje starsze dziecko:)  A  ponieważ już od jakiegoś czasu planowałam przenieść córkę do pokoju starszego brata, postanowiłam w końcu tak zaaranżować tę niewielką, niespełna 10m przestrzeń, aby znalazło się tam miejsce na dwa łóżka, kącik ze stolikiem i właśnie sporo miejsca do przechowywania. Chcę tak ułożyć i zorganizować wnętrze, aby dwójka wojowników była zadowolona i żeby pomimo małej powierzchni, każdy miał swoją strefę. Poszperałam trochę w poszukiwaniu inspiracji na organizację dziecięcego pokoju. A poniżej kilka przykładów na przechowywanie, które szczególnie przypadły mi do gustu i zapewne niektóre z nich wykorzystam podczas mojej metamorfozy. Efekty już wkrótce!

Worki  to świetna sprawa do przechowywania zabawek, a zwłaszcza klocków lego.  Po rozłożeniu tworzy się mata na której można się bawić klockami, a później szybko i sprawnie cały bałagan posprzątać.

worki na zabawki

worki na zabawki1

Worki stojące do przechowywanie np. pluszaków. I tu pojawia się opcja z materiału lub z papieru. Wybór wzorów jest ogromny, więc każdy znajdzie coś pasującego do swojego wnętrza.kosze-na-zabawki-1

worki papierowe

Skrzynki to kolejny element który mi się podoba. Po pomalowaniu i dokręceniu kółek do starej skrzynki, powstaje efektowny ,wygodny, mobilny pojemnik z zabawkami.

skrzynki na zabawki

Półki na książki, to element którego nie może zabraknąć. U mnie do tej pory książki leżały na regale, a każde poszukiwanie książeczki, kończyło się wywaleniem wszystkiego i poszukiwaniem tej jednej, jedynej, ulubionej w danym momencie:) A na takiej półce wszystko jest na widoku i nie trzeba od razu siać spustoszenia.

półki na książki_pokoj dziecka

Pojemniki na kredki, papier i inne drobiazgi do malowania. Do przechowywania takich rzeczy bardzo lubię pegboard, czyli nic innego, jak płyta z dziurami, gdzie na haczykach montujemy pojemniki na kredki, papier, itp. O takim rozwiązaniu pisałam TU i teraz sama planuję taką tablicę stworzyć do pokoju dzieciaków.

przechowywanie pokój dziecka

A na koniec coś co mojego syna przyprawiłoby o zawrót głowy:) Wyeksponowana kolekcja resoraków i miejsce na jego drewnianą kolejkę, której nie trzeba po każdej zabawie składać. Wystarczy wsunąć pod łóżko całą konstrukcję:)

przechowywanie resoraków1

przechowywanie resorakow

przechowywanie zabawek

źródło 1/2/3/4/5/6/7/8/9

A jak u Was wygląda przechowywanie zabawek? Macie swoje patenty  na te wszystkie dziecięce drobiazgi?

Może również Cię zainteresować

4 komentarze

  1. Ja w przyszłości pomyślę o takim worku jak na pierwszej inspiracji i te półki na książki mi się podobają. U mnie jest jednak problem bo wynajmujemy mieszkanie i dziurawienie ścian to nie jest pożądany efekt. Dla Twojego syna pewnie się dobrze sprawdzi taki Parking Garage 🙂 Pozdrawiam

    1. Worek jest naprawdę fajny i już od jakiegoś czasu nosiłam się ze sprawieniem dzieciakom takiego. W końcu sama uszyłam, a moje dzieci go właśnie testują:) A parking jest świetny. Mój syn byłby wniebowzięty:)Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.