Połączenie klasyki z nowoczesnością w warszawskim mieszkaniu

Jeśli oglądaliście ostatnie mieszkanie z piękną błękitną kuchnią, to dzisiaj kolejna realizacja tej samej projektantki. Marta Chrapka z pracowni Colombe Design połączyła klasykę z nowoczesnością w warszawskim mieszkaniu z lat 30. Mieszkanie było zniszczone, wypełnione przytłaczającymi meblami, ciemne i depresyjne. Życzeniem właściciela było wprowadzenie do wnętrza paryskiego charakteru.

Prace zaczęły się on wymiany podłogi i położenia parkietu i listew z epoki.  Projektantka stworzyła eklektyczny miks. Biel na ścianach, to kombinacja samej projektantki, która nie mogąc znaleźć odpowiedniego odcienia, sama zmieszała farby i stworzyła „własną biel”.  Stała się ona  idealnym  tłem dla mocniejszych kolorów, takich jak zieleń czy ochra.  We wnętrzu pojawiły się elementy zarówno z polskiej, jak i francuskiej klasyki. Do tego dodane zostały współczesne elementy, takie jak lustro Oskara Zięty, czy lampa na oknie Santa & Cole.

mieszkanie willowa

mieszkanie willowa 11

 

pracownia colombe 5

Żyrandol Citadele Quasar i hipnotyzująca tapeta Cole &Son, Malachite z kolekcji Fornasetti.

mieszkanie willowa 14

pracownia colombe 6

pracownia colombe 7 warszawa

Kuchnia miała być mała i służyć jako miejsce do przechowywania, a nie gotowania. Powstał ogród z roślinną  tapetą-Pierre Frey

proj-marta-chrapka-colombe-

pracownia colombe 4

Zdjęcia: Rafał Lipski,źródło 1,2

Może również Cię zainteresować

4 komentarze

  1. świetne!!! naprawdę lubię oglądać takie oryginalne wnętrza. Tapeta magnetyzująca !!! Rewelacyjny malachit i ta lampa w przedpokoju.Bomba:-)

    1. Też uwielbiam takie nietuzinkowe wnętrza. A tapeta rzeczywiście robi wrażenie. Niesamowicie intensywny kolor, i do tego lampa Quasar… Pozdrawiam

  2. Podoba mi się ten projekt.Zapoznałam się z pozostałymi projektami tej pracowni i są świetne. Zachorowałam na tą tapetę-malachit. Coś pięknego!

    1. Tapeta rzeczywiście piękna, też mnie urzekła. Ten kolor jest niesamowity, zwłaszcza zachwyca mnie widok lampy na tle tapety.A projekty pracowni szczegółowo prześledziłam i są naprawdę świetne.Pozdrawiam;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.