Mieszkanie w Australii – klimatyczne mieszkanie w starej fabryce w Melbourne

Mieszkanie należy do Lyndy Gardener, znanej w Australii projektantki i dekoratorki. Znajduje się w Fitzroy -Melbourne, Australia. Oryginalnie  była to fabryka materacy. Kiedy Lynda zobaczyła to miejsce pierwszy raz, była to zaniedbana ruina pełna śmieci. Ale dla niej było to wyzwanie, którego nie bała się podjąć.  Dookoła pełno azbestu, nie posiadało kanalizacji, w suficie były olbrzymie dziury. Jednym słowem stan był opłakany.  Projektantka wydzieliła tam pokój dzienny, kuchnię , jadalnię z białym polerowanym betonem na podłodze i sypialnię z łazienką, w której znajduje się oryginalna żeliwna wanna, a na dachu…ogród z widokiem na miasto.  Po kilku latach dodała do swojego domu jeszcze jeden element- „Biały pokój”. Niezależną część do wynajęcia dla gości, z własną kuchnią i łazienką.

Lynda ma talent do wynajdowania genialnych mebli i dodatków vintage. Jej dom niczym muzeum, przedstawia wszystkie zdobyte skarby. Jej ulubiona kolekcja wisi nad stołem w jadalni. Jest to zbiór męskich portretów, z okresu 1800 do 1950 roku, pochodzących z Paryża, Melbourne, Istambułu i Amsterdamu.

W salonie zbiór obrazów przywiezionych z podróży, marokańskie skórzane pufy.

melbourne biały dom 9

melbourne lisa gardener

melbourne white home11

melbourne white home12

melbourne white home13

melbourne white home15

Biały pokój- niezależna część z której korzystają goście.

melbourne white home17

melbourne white home1

melbourne white home16

melbourne white home2

melbourne white home3

 

melbourne white home5

melbourne white home6

melbourne white home4

źródło

Może również Cię zainteresować

2 komentarze

  1. Piękne i przytulne wnętrza Z przyjemniacią zamieszkałabym w takim mieszkaniu Dziekuje za wyszukane pomysły Z ogromną przyjemnością tutaj wracam Może w kolejnym wpisie będzie coś o drewnianych domach i mniejszych ogrodowych domkach ?

    1. Dziękuję za miłe komentarze:) Zabieram się więc do pracy i poszukam ciekawych drewnianych domków. Niedługo zaprezentuję efekty tych poszukiwań. pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.