Ogród w warunkach domowych

Co zrobić, gdy  marzy nam się ogród,  a mieszkamy w bloku ? Projektanci i na to znaleźli sposób. Zobaczcie jak możecie rozwijać swoje pasje ogrodnicze:) I nie mam tu na myśli tradycyjnych doniczek.

Ziołowy ogródek Smart Herb Garden . Wkładamy kapsuły z roślinami, wlewamy wodę i podłączamy naszą grządkę do prądu. I teraz już tylko cieszymy się zbiorami:)

small gardenźródło

Quadra to lampa, która wydziela światło potrzebne roślinom od chwili kiełkowania do momentu kwitnienia. Jest to idealne spektrum do stymulacji fotosyntezy. Zioła, kwiaty, warzywa sadzimy w doniczkach i ustawiamy w świetle lampy. Możemy zmieniać wysokość ramy i kąt padania światła.

ogród domowy 1

ogród domowyźródło

Fińska firma wymyśliła kapsułki z nasionami i mieszanka odżywczą, a do tego specjalnie dobrała spektrum światła. Plantui ma 6 komór na kapsuły, więc możemy stworzyć własną kombinację roślin.  Wszystko jest sterowane komputerowo. Gdy zabraknie wody, bądź składników odżywczych, poinformuje nas o tym niebieskie światło. Nie musimy więc sami tego kontrolować.

domowy ogródek1

domowy ogródekźródło

A poniżej plątanina kabli i kule. Niektóre z kul są na tyle głębokie, że mieszczą rośliny i oświetlenie, inne tylko rośliny. Coś Wam to przypomina…?

ogród domowy bocci1

domowy ogród bocciźródło

A tu kolejna opcja dla miłośników roślin, których znudziły konwencjonalne rozwiązania w doniczkach. Połączenie lampy i ogrodu. W tym przypadku sami musimy dbać o nasze rośliny, ponieważ nie ma tu żadnych elektronicznych gadżetów informujących o braku wody. Ale za to jaki wygląd…

wiszacy ogród

wiszące ogrody

źródło

Piękny projekt polskiego zespołu Lightovo. Lampa eksponuje roślinę, a także doświetla rośliny kwitnące, światłem najbardziej zbliżonym do dziennego.

milo lamp2

milo lamp 1

milo babyźródło

 I jak widzicie takie rozwiązania w Waszych domach? A może macie już jakiś z tych wynalazków i możecie się podzielić doświadczeniami?

Może również Cię zainteresować

2 komentarze

  1. Pomysł rzeczywiście świetny. Na razie widzę sprzedaż zagraniczna, ale w Polsce pojawiły się szklarnie do uprawy hydroponicznej Green Farm. Jeszce nie zrobiłam rozeznania ile kosztują i gdzie można nabyć. Ale muszę się bliżej temu przyjrzeć. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.