Macedońsko -polski duet – twórcy marki kunsztownych mebli Rue Monsieur Paris

Połączyła ich ambicja, zapał i fascynacja przedwojennymi kamienicami, jak i wystrojem lokali z początku XX wieku. Marjan Denkov i Marcin Kokowski, bo o nich mowa stworzyli markę kunsztownych mebli Rue Monsieur Paris. Marjan pochodzi ze Skopje, studiował w paryskiej Academie des Beaux-Arts, Marcin jest z Lublina, miał spore doświadczenie w marketingu znanych marek francuskich. Spotkali się w Paryżu i wspólnie stworzyli kolekcję mebli, inspirowanych okresem  art déco – Rue Monsieur Paris. Nazwa ich kolekcji, pochodzi od nazwy ulicy, przy której otworzyli swoje pierwsze biuro. Choć firma istnieje zaledwie od 2012 roku, udało im się odnieść światowy sukces. Gdy w ubiegłym roku najważniejsze paryskie targi designu Maison et Objet organizowały po raz pierwszy swoją amerykańską edycję, to właśnie meble Rue Monsieur Paris znalazły się na plakacie. Co ich wyróżnia? Postawili na wyjątkowe wzornictwo, ale też na unikatowe techniki. Ponieważ od jakiegoś czasu obserwowali modę na marmur we wnętrzach np. popularne marmurowe stoły, postanowili podejść do tematu inaczej niż pozostali. W rejonie Paryż znaleźli rzemieślnika, biegłego w zapomnianej już sztuce intarsji i inkrustacji i podjęli próbę wykorzystania tej techniki w swojej kolekcji. Modele projektantów są na przykład ozdobione marmurowymi płytkami. Dzięki temu są efektowne, ale nie są tak ciężkie, jak te w całości wykonane z kamienia.

Wizytówką marki, stała się ich prywatna przestrzeń. Możemy tam zobaczyć, przykuwające wzrok meble, które nadały mocnego charakteru, złocenia detali, lustra,a także tkaniny w ulubionym szafirowym odcieniu.

Duch  art déco wisi w powietrzu. Widzimy tu kasetonowe wzory na meblach, geometryczne formy, tkaniny w ulubionym szafirowym kolorze. Jedwabny dywan nowojorskiej firmy Classic Rug Collection, został ręcznie zrobiony w  Nepalu.

Rue-Monsieur-Paris2

Do tego perfekcyjnego wnętrza Marjan Denkov postanowił wpuścić trochę bałaganu na obrazie swojego autorstwa. Znajdujący się w rogu grzejnik, przypominający kościelne organy, został zaprojektowany przez Marjana, a wykonany przez macedońską firmę Zavar Design.

Rue-Monsieur-Paris-13jpg

Rue-Monsieur-Paris-17

Zdjęcie, które znajduje się w korytarzu Marjan zrobił w Wersalu.

Rue-Monsieur-Paris-4

Rue-Monsieur-Paris-

Biurko z mosiądzu, corianu i drewna oraz krzesło pochodzi z kolekcji Rue Monsieur Paris.  Zwróćcie uwagę na ciekawie ułożony parkiet.

Rue-Monsieur-Paris-7

Rue-Monsieur-Paris 8-

Rue-Monsieur-Paris-9jpg

W sypialni także pojawiają się charakterystyczne zasłony i lampy. Obraz -podwójny portret właścicieli, został namalowany przez Marjana.Rue-Monsieur-Paris-11

Rue-Monsieur-Paris-5jpg

źródło: designfather, Daily Design News, zdjęcia: Piotr Stokłosa

Może również Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.