Leśny pokój dziecka. Pokój Helenki już gotowy!

Jakiś czas temu pokazywałam Wam tablicę inspiracji leśnego pokoju Heli. Moodboard możecie zobaczyć TU. Pokój jest już gotowy i właśnie w weekend mogłam zobaczyć go osobiście.   Pokój jest malutki i  jest właściwie z każdej strony obstawiony meblami, więc ciężko było go odpowiednio uchwycić w obiektywie. Ale zrobiłam wszystko co w mojej mocy, żeby Wam go pokazać:)W pokoju była już sofa, regał i szafa w zabudowie. Te elementy musiały pozostać. Jak zobaczycie na zdjęciach, moim zadaniem było wykorzystanie istniejących mebli, zmiana ich ustawienia, tak aby zmieściło się łóżeczko i wkomponowanie  tak dodatków, aby pokój gościnny zamienić w pokój przyjazny dziecku. Sofa obecnie stała się meblem do siedzenia, nie ma możliwości jej rozłożenia, chyba że przestawimy łóżeczko pod regał. Ale rodzice nie chcieli usuwać tego mebla i zdecydowali, że pozostanie w pokoju jako siedzisko. Taka wersja była w momencie robienia projektu, a teraz mama Heli stwierdziła, że chce jednak sofę usunąć i zakupić piękny musztardowy fotel. Według mnie będzie to genialne posunięcie, ale rodzice Heli jeszcze do tej decyzji dojrzewają:) Ponieważ królestwo dziewczynki nie miało być przesłodzone, zaproponowałam wprowadzenia do niego leśnych elementów.  Zainspirowały mnie dwie tapety, które możecie zobaczyć na moodbordzie. Padło na wersję nr. 1 i tapetę Forest Ferm Living, która ma delikatny motyw grzybów w odcieniu żółtym. Tapeta pojawiła się na jednej ze ścian. Do tego dołączyłam budki dla ptaków, leśne girlandy, tkaniny z leśnymi motywami, skrzynki do przechowywania w późniejszym etapie zabawek. Półki na książki powstały z półek na przyprawy pochodzących z Ikei. Zostały przemalowane na biało. Okno wypełniła delikatna biała zasłona, która nadała przytulności, a na podłodze pojawił się miękki biały dywan. Do tego zakupiony został mały stolik z lampką nocną i piękna żółta pufa .  Nad łóżeczkiem na gałęzi pojawią się jeszcze drewniane leśne ozdoby pomalowane przez rodziców Heli. 

Tak było przed metamorfozą. Był to pokój gościnny, gdzie znajdowała się sofa, szafa w zabudowie i regał.

<img class="aligncenter size-full wp-image-4087" src="http://www.prostozwnetrza.pl/wp-content/uploads/2016/10/pokoj-before.jpg" alt="pokoj before" width="640" height="640" srcset="http://prostozwnetrza cialis vente en france.pl/wp-content/uploads/2016/10/pokoj-before.jpg 640w, http://www.prostozwnetrza.pl/wp-content/uploads/2016/10/pokoj-before-150×150.jpg 150w, http://www.prostozwnetrza.pl/wp-content/uploads/2016/10/pokoj-before-300×300.jpg 300w, http://www.prostozwnetrza.pl/wp-content/uploads/2016/10/pokoj-before-100×100.jpg 100w, http://www.prostozwnetrza.pl/wp-content/uploads/2016/10/pokoj-before-200×200.jpg 200w” sizes=”(max-width: 640px) 100vw, 640px” />

pokój before1

pokój before2

pokój before3

A tak pokój wygląda teraz.

pokoj dziecka _aranzacja

lesny pokoj dziecka 3

koc _dodatki_pokoj dziecka

pokoj dziecka

dekoracje_pokoj dziecka6

lesny pokoj

pokoj dziecka 7

aranżacja pokoju dzieciecego

pokoj dzieciecy_aranzacja1

półki na książki_pokoj dziecka

dekoracje_pokoj dziecka 4

kolaz dekoracje pokoj dziecka

dodatki pokoj dziecka

pufa_pokoj dziecka

Hela w pokoju zamieszka już w styczniu:) Mam nadzieję, że leśny pokoik będzie jej dobrze służył. 

Pozdrawiam

Karolina

Może również Cię zainteresować

4 komentarze

    1. Dziękuję:) Nie robiąc wielkiej rewolucji, chciałam aby pokój był przytulny i nabrał dziecięcego charakteru. Tapeta odmieniła ten pokój, Jest delikatna i wprowadza bardzo przyjemny, dziecięcy akcent. Pozdrawiam ciepło:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.