Kolorowy sufit , sufit w kwiaty. Wszystko to w niebanalnym warszawskim mieszkaniu

Sufit wcale nie musi być biały. Już od jakiegoś czasu we wnętrzach pojawiają się kolorowe sufity, a niekiedy także wzory. Dzisiaj zajrzymy do warszawskiego mieszkania, gdzie projektanci zadbali o sufity w każdym pomieszczeniu. Mieszkanie ma 56 m i znajduje się w kamienicy z lat 50. Poprzedni właściciel mieszkania, zostawił po sobie żywą, oryginalną kolorystykę, która stała się punktem wyjścia dla aranżacji mieszkania. Projektanci inspiracje czerpali ze wzornictwa lat 60. i skandynawskiego minimalizmu. Stara podłoga w mieszkaniu została przemalowana na biało. Po wejściu do mieszkania, od razu zaczyna się kuchnia i jadalnia. Z tej przestrzeni został wydzielony mały hol, z ażurowymi, przesuwnymi panelami, gdzie ukryto schowki na buty i wieszaki. Kuchnia jest bardzo energetyczna. Kolor żółty i pomarańczowy, został skontrastowany z czernią. Zobaczcie sufit… Pojawia się tam główny motyw w mieszkaniu- słynne kwiaty fińskiej marki Marimekko. W części jadalnej została odsłonięta oryginalna cegła. W pokoju dziennym także jest kolorowo. Pojawia się tu kolor pomarańczowy i oliwkowy. Przy wejściu do pokoju, ściana wokół drzwi zabudowana jest nieregularnym regałem. W sypialni na nudę też nie można narzekać. Oczywiście kolorowy sufit, łóżko nawiązujące do wzornictwa lat 60. i zamiast szafek nocnych, dwa fotele w stylu retro. Łazienka jest czarna, ale koloru dodaje przykuwająca wzrok pasiasta szafka.

I jak Wam się podoba kolorowy sufit? A co myślicie o suficie w kwiaty? A jak wygląda to w Waszych mieszkaniach? Jesteście zwolennikami koloru, czy stawiacie na biel?

mieszkanie-z-sufitem-w-kwiaty

mieszkanie-z-sufitem-w-kwiatyjpg

mieszkanie-z-sufitem-w-kwiaty,

kolorowy sufit

kolorowy sufit2

kolorowy sufit1

kolorowy sufit 3

czarny sufitźródło

 

Może również Cię zainteresować

4 komentarze

  1. Lubię takie oryginalne wnętrza. Szkoda że tak rzadko je spotykam. Energia świetna! Zawsze się zastanawiam jakie osoby mieszkają w takich wnętrzach. Pewnie pozytywnie zwariowani:)

    1. Energia rzeczywiście świetna. To prawda, że rzadko widzi się takie wnętrza, ale trzeba tu zaznaczyć wnętrza dobrze zrobione, gdzie kolor jest dawkowany z rozmysłem. Pomimo iż jestem fanką klasyki, lubię powyszukiwać takie projekty, poczytać co zainspirowało projektantów, co chcieli przekazać…Pozdrawiam i zapraszam częściej:-)

  2. Ja osobiście potrzebuję kolorów w swoim otoczeniu. Podobają mi się skandynawskie jasne wnętrza, ale jednak wybieram kolor. Ale na sufi jeszcze się nie odważyłam:)

    1. Najważniejsze to stworzyć sobie miejsce w którym będziemy się czuli dobrze, a nie takie, które obecnie jest modne. I to stawiam na pierwszym miejscu. Zdaję sobie sprawę, że obecnie wszędzie pełno jest wnętrz w bielach i często słyszę słowa buntu ze strony osób lubiących kolory, że się je zaniedbuje, więc postanowiłam trochę poszukać wnętrz kolorowych, ciekawych, z pomysłem. Zapraszam więc do oglądania, bo ostatnio kilka takich miejsc się pojawiło. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.