Kobaltowe inspiracje , czyli biało- niebieskie wzory w nowym wydaniu.

Połączenie biało – niebieskie prezentuje się fantastycznie. A zaczęło się od chińskiej porcelany, na której można podziwiać malowane orientalne ogrody, pagody czy smoki. Projektanci zainspirowani chińskimi wazami, zaczęli na nowo interpretować te motywy. Wśród nich doskonale odnajduje się Fabryka Naczyń Kamionkowych” Manufaktura” z Bolesławca. O ich nowych projektach pisałam TU. Są naprawdę zachwycające. Tym razem zobaczcie kolekcję Modern zaprojektowaną przez Magdalenę Gazur, czyli nowoczesne oblicze tradycyjnej ceramiki zdobionej kobaltowymi stempelkami. Projektanci wprowadzili także takie połączenia na meblach, tkaninach czy tapetach.

Kolekcja Modern zaprojektowana przez Magdalenę Gazur dla Fabryki Naczyń Kamionkowych ” Manufaktura”. Nowoczesne oblicze naczyń zdobionych ręcznie kobaltowymi stempelkami

kolekcja modern mazur Bolesławiec

Zara Home- bawełniany obrus w roślinne desenie

zara home kobaltowe inspiracje

kobaltowe inspiracje1

Porcelana zaprojektowana przez niemieckiego grafika i architekta -Michael Sieger. Jest to zastawa Wunderkammer z kolekcji My China.

kobaltowe inspiracje

Dekoracja z talerzy na ścianie? Dokładnie tak wygląda, ale jest to tapeta inspirowana fajansami z Delft- Studio Ditte.

kobaltowe inspiracje Studio-Ditte

dtudio ditte

Zobaczcie jak kobaltowa umywalka świetnie wpisuje się w stylistykę skandynawskiej łazienki – drewniany blat, nowoczesna bateria i kobaltowa umywalka z porcelany zdobionej kwiatami.  Zajrzyjcie do umywalki, w której pływają dwie rybki – szara i pomarańczowa. Umywalka Lorelei London Basin Company

kobaltowe inspiracje ,London-Basin-Company

kobaltowa umywalka

Heritage designerska komoda Boca do Lobo. Po dużym sukcesie szafy, Boca do Lobo prezentuje kolejny produkt, jakim jest komoda Heritage. Ilustracje ręcznie namalowane na płytkach przedstawiają różne okresy historii Portugalii. Wnętrze komody wykończone jest w kolorze złotym.

Kobaltowe inspiracje Boca-do-Lobo

boca lo lobo

Pościel z bawełny egipskiej ozdobiona ściegiem krzyżykowym . Do tego narzuta w kolorze kobaltowym i parawan- zagłówek, we wzory zaczerpnięte z chińskiej porcelany Zara Home.

kobaltowe inspiracje zara home parawan

źródło 1, 2,3, 4, 5,6,7,8,9,10,11

Może również Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.