Jak zmieniają się skandynawskie wnętrza ? Tapeta w kuchni w roli głównej.

Tapeta w kuchni.Bardzo lubię tapety, ale nigdy nie myślałam o tapetowaniu kuchni. Ponieważ często zaglądam do skandynawskich wnętrz,na dłużej zatrzymałam się właśnie w kuchni. Proste, jasne,w  większości  białe, szare, choć i czasem zapoluję na coś ciemniejszego- typu czarne fronty. Wszystkie piękne, nieprzekombinowane. Ale złapałam się na tym, że po jakimś czasie wracając myślami do takich wnętrz zapominam jak ta kuchnia właściwie wyglądała. Pamiętam mieszkanie, ale nie wiem jaka była w nim kuchnia. Wszystkie zlewają mi się w jeden obraz. I tu pomyślałam o kuchniach, w których postawiono na mocniejszy akcent w postaci florystycznej tapety. O trendzie na motywy roślinne pojawiające się właśnie na tapetach pisałam TU. I taki też motyw ma jedno z moich ulubionych skandynawskich wnętrz, które możecie zobaczyć TU. Postanowiłam więc pokazać Wam jeszcze kilka takich kuchni, które dzięki ciekawej tapecie zostały w mojej głowie na dłużej. Chciałam Wam pokazać, jak z kuchni, która ma tysiące sobie podobnych, można stworzyć zupełnie inne, niepowtarzalne miejsce. 

A teraz usuwamy z tych wnętrz tapetę. Czy zapamiętałabym te kuchnie na dłużej? Hmmm, wciąż ładne, ale u sąsiadów pewnie takie same. A teraz pojawia się tapeta. Mamy niepowtarzalny klimat i wrażenie przytulności.

A na początek moja ukochana kuchnia…

skandynawskie mieszkanie 4

skandynawskie mieszkanie 2

Tu ciemna tapeta wydziela kącik jadalny

tapeta w kuchni

tapeta w kuchni1

tapeta w kuchni2

Szalenie lubię to ujęcie:)

tapeta w kuchni4

 źródło 1/2/3

Może również Cię zainteresować

4 komentarze

  1. Podobają mi się tapety, ale niestety mam do nich uraz jeszcze z czasów PRLu i nie stosuję ich w moich wnętrzach:-( Może czas najwyższy się przełamać?

    1. Ja osobiście uwielbiam tapety we wnętrzach. A zaczęło się kilka lat temu od sypialni, gdzie zdecydowałam się na grubą, plisowaną tapetę. Wygląda świetnie i stanowi ciekawą ozdobę ściany. warto się przełamać. Pozdrawiam:)

  2. Dzięki takim akcentom – pomieszczenia stają się nieszablonowe, wyjątkowe i rzadko spotykane – uwielbiam takie rozwiązania. Po zabraniu tapety – kuchnia kompletnie przestaje być w jakikolwiek sposób atrakcyjna. Daje głowę, że połowa ludzi kompletnie nie zapamiętałaby tego pomieszczenia lub nie zwróciłaby uwagi na zdjęcia. Jestem jak najbardziej za, tym bardziej za motywem roślinnym 🙂
    pozdrawiam cieplutko

    1. Dokładnie tak jak piszesz. Tapety rzeczywiście wiele tu zmieniają i tak jak pisałam zapewne bez tego dodatku kuchnie byłyby szablonami tysiąca innych. Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.