Vipp Shelter -mieszkanie w kontenerowcu

Myśleliście o ucieczce od cywilizacji i zaszyciu się w głuszy ? Las, jezioro, cisza, spokój- brzmi wspaniale. Zobaczcie jakie możliwości daje ” Vipp Shelter”- kontenerowiec idealny do zaszycia się gdzieś na pustkowiu.

A wszystko zaczęło się od… kosza na śmieci!?  Historia rodzinnej firmy zaczęła się w 1931 roku. Nastoletni Holger Nielsen kochał motoryzację, jednak nie miał prawa jazdy. Gdy stał się posiadaczem auta, postanowił je sprzedać i kupił…tokarkę. Kilka lat później skonstruował metalowy kosz na śmieci, z pedałem do otwierania pokrywy. Sprezentował go żonie pracującej w salonie fryzjerskim. Klientki, które ją odwiedzały, stwierdziły, że idealnie sprawdzi się on w gabinetach ich mężów( lekarzy). I to był początek jego zawrotnej kariery. Holger Nielsen stale rozszerzał produkcję . W 2012 roku firma zaprezentowała koncept kuchenny, a dwa lata później zaprezentowała pierwszy dom, który stanął w Szwecji. Oczywiście kultowy kosz, który jest uwielbiany przez Duńczyków, jest częścią wyposażenia domu.

Vipp shelter – 55- metrowy kontenerowiec, mimo industrialnego charakteru doskonale wpisuje się w otoczenie. Wtapia się w krajobraz, stając się jego częścią.  

Continue Reading