Wizualizacja sypialni, czyli do czego dążę podczas metamorfozy.

Ostatnio pokazywałam Wam moodboard sypialni mojej koleżanki. Ponieważ Agnieszka- właścicielka sypialni nie za bardzo potrafiła sobie wyobrazić przyszły wygląd tego pomieszczenia tylko na podstawie tablicy inspiracji, postanowiłam jej stworzyć wizualizację. Wykorzystałam bezpłatny program Roomstyler, który testowałam właśnie na tym projekcie. Wcześniej swoje amatorskie poczynania projektowe uskuteczniałam w innym programie. Ale nie byłam z efektów tej pracy zadowolona. Zdjęcia były kiepskie i nie oddawały tego co chciałam pokazać. Biblioteka była bardzo uboga, czego nie mogę powiedzieć o obecnym programie. Można oczywiście dodawać także swoje materiały. Ja dodałam tapetę, która jest na ścianie za łóżkiem. Myślę, że z każdym kolejnym projektem, efekt będzie coraz lepszy.  Program jest naprawdę bardzo intuicyjny i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. A wracając do metamorfozy… Jak widzicie sypialnia jest duża. Na wprost wejścia mamy duże okno i w tej części znajduje się szezlong i komoda, po prawej stronie we wnęce jest część sypialna z łóżkiem i szafkami nocnymi. Nad łóżkiem jest wąskie okno, tak więc obie części są dobrze doświetlone. Ponieważ co niektórzy chcieli zobaczyć zdjęcie sypialni jeszcze przed metamorfozą, postanowiłam  takie zdjęcie sypialni tonącej w beżach i brązach zamieścić:) Jest to tylko fragment tego wnętrza. Resztę zachowam na finał przemiany:)

Continue Reading

Szafka nocna inaczej, czyli pomysły na ciekawą sypialnię.

Szafka nocna-inspiracje. Od kilku dni śledzę zdjęcia sypialni i szukam ciekawych pomysłów na jej aranżację. Właśnie zaczęłam robić projekt dużej 20 m 2 sypialni i niedługo podzielę się z Wami moimi pomysłami na to wnętrze. Przeglądając zdjęcia zatrzymałam się na szafkach nocnych. Dla mnie bardzo ważny element sypialni. Po pierwsze lubię wieczorem poczytać książkę, więc potrzebuję miejsce na jej przechowywanie, poza tym trzeba gdzieś umieścić drobne bibeloty i lampkę. Oczywiście ta może być wisząca, tak jak modne i wszechobecne wiszące lampy „żarówki”, ale ja jestem fanką małych, stojących z dyskretnym światłem. Po drugie taka szafka to element dekoracyjny sypialni. Wchodząc do niej od razu rzuca nam się w oczy łóżko i właśnie szafki nocne. Wyszukałam trochę ciekawych pomysłów na stworzenie własnego, oryginalnego stolika nocnego. Pokazują one jak z prostych przedmiotów, można stworzyć ciekawy mebel.

Continue Reading

Bujam w obłokach -sypialnia, która zatrzymała mnie na dłużej.

Sypialnia.Ostatnio przeglądając mieszkania, zdałam sobie sprawę, że często zachwycam się salonem, kuchniami, a rzadko zdarza mi się zatrzymać na dłużej w sypialni. Do momentu…kiedy odkryłam sypialnię, którą Wam prezentuję. Zauroczyła mnie i uwielbiam tu zaglądać. Oczywiście ktoś może powiedzieć taka szara -znowu szara, niby zwykła, ale dla mnie niezwykła. Urzekły mnie tkaniny i wspaniała misterna konstrukcja baldachimu przypominająca cumulusy. Nigdy nie lubiłam baldachimów i często widząc takie rozwiązanie w sypialni, miałam ochotę go zdjąć. Ale nie tym razem. To rozwiązanie, wykorzystana tkanina i sposób jej upięcia, sprawiły, że  mam ochotę tam wskoczyć i zobaczyć jak to się prezentuje od środka:) Ale to jeszcze nie koniec… Obok łóżka tajemnicze drzwi z wyjściem na balkon, z którego rozciąga się widok na dziedziniec. Na zdjęciu wygląda on bardzo zachęcająco- stare żeliwne barierki i oplatające je pnącza bluszczu. Zapraszam Was na zwiedzanie sypialni i  pozostałych zakątków mieszkania, które znajduje się w Göteborgu.

Continue Reading