Before & after- metamorfoza biura cz. 1 dobiegła końca.

Metamorfoza biura. Jakiś czas temu zostałam poproszona o zrobienie metamorfozy biura. Powierzchnia biurowa wynosi ok. 120 m2   i składa się z 4 pokoi oraz długiego i wąskiego korytarza. Główna część, czyli pokój zarządu i  recepcja połączona ze stanowiskami pracy dla 4 osób, znajdują się w jednym skrzydle budynku, po drugiej stronie klatki schodowej jest drugi pokój do którego prowadzi wąski korytarz, a ostatnie pomieszczenie znajduje się na zupełnie innym piętrze. Trochę więc jest ta powierzchnia porozrzucana. Dzisiaj pokaże Wam dwa główne pomieszczenia, w których metamorfoza dobiegła końca. W recepcji brakuje jeszcze sofy, ale  na pewno jeszcze ją pokażę.

Continue Reading

Miękkie panele ścienne- część mojej metamorfozy biura.

Miękkie panele ścienne. Ponad miesiąc temu zostałam poproszona o zrobienie metamorfozy biura.  Za kilka tygodni pokażę Wam finał tych zmian, a było ich naprawdę sporo. Gdy usiadłam do tego projektu, najpierw usunęłam wszystkie meble i jak już zobaczyłam oczami wyobraźni pustą przestrzeń, zaczęłam obmyślać etap pierwszy tej rewolucji, czyli wygląd ścian. Padło na delikatną szarość na ścianach, ale nie chciałam na tym poprzestawać. Zdecydowałam się na akcent kolorystyczny nawiązujący do logo firmy. I tak wprowadziłam do biura odcienie granatu i żółci. Jedna ze ścian jest pomalowana w tych kolorach, jednak szukałam jeszcze innego rozwiązania, aby te odcienie przemycić. I tak wpadłam na pomysł wykorzystania miękkich paneli ściennych.  Już wcześniej o nich myślałam kiedy urządzałam pokój syna, ale wówczas po prostu wykorzystałam farbę, więc teraz kiedy nadarzyła się okazja postanowiłam je przetestować.

Czym są miękkie panele ścienne?

Panele wykonane są z elastycznej, gęstej pianki poliuretanowej, a ich wierzch to miliony mikroskopijnych kolorowych włókien poliamidowych, które gęsto „upakowane” obok siebie, w dotyku przypominają aksamit. Dzięki tej strukturze, doskonale pochłaniają dźwięk, więc gdy chcemy wyciszyć pomieszczenie, można także je zastosować. Mają bogatą gamę kolorystyczną. Każdy panel dostępny jest w 52 kolorach, które możemy dowolnie łączyć. Dostępne są także różne kształty i grubości paneli- zazwyczaj od 2 do 5 cm. W ten sposób można stworzyć własną kombinację kolorystyczną, a bawiąc się ich grubością ciekawą strukturę 3D.  Istotny  dla mnie był także sposób utrzymania ich w czystości.  A więc jak znalazłam na stronie panele pokryte są warstwą antystatyczną, a więc nie przyciągającą kurzu. Gdy chcemy je odświeżyć można je potraktować odkurzaczem z końcówką do odkurzania mebli tapicerowanych. Gdy pojawią się plamy, usuwamy je gąbką nasączoną płynem.  To tyle z informacji wyczytanych, a czas pokaże jak się je użytkuje.

Continue Reading