Prace wykończeniowe

Prace wykończeniowe idą pełną parą. Fachowcy działają na kilku frontach:)Wczoraj było naprawdę gęsto. Ekipa w środku fugowała cegłę na ścianie w salonie oraz na kominie, jeden z Panów kończył kłaść płytki w wiatrołapie, stolarze kończyli przymiarkę schodów i jeszcze wpadli Panowie z panelami i zaczęli układać je na poddaszu.  Na zewnątrz z kolei ekipa kończy elewację ( myślę, że jeśli pogoda nadal będzie nas rozpieszczać to we wtorek skończą). A w następny piątek wchodzi brukarz ( i całe szczęście bo opaska wokół domu jest pilnie potrzebna. Już widać zabrudzenia na białym tynku, a co dopiero będzie po większych opadach).

Continue Reading

Wnętrzarskie podróże na długi weekend.

A dzisiaj mam dla Was kolejne wnętrzarskie inspiracje, tym razem prosto z Malmö. Jeszcze przed długim weekendem postanowiłam wejść na stronę mojej ulubionej szwedzkiej agencji nieruchomości i zobaczyć czy pojawiło się coś nowego. I oczywiście się nie zawiodłam:) Wszystkich ofert nie zdążyłam przejrzeć, bo zatrzymałam się na 2-poziomowym apartamencie, który zaraz zobaczycie. Prosty, jasny, ze wspaniałymi drewnianymi, prostymi schodami na piętro oraz z ceglaną kuchnią, czyli elementem do którego niezmiennie mam słabość. W kuchni obowiązkowo drewniane półki. Do tego piękny kaflowy  piec w salonie oraz na piętrze w domowym biurze. Dla tych którzy niezmiennie zachwycają się prostotą, bielą, dechami na podłodze i uwielbiają przenosić się do Skandynawii , zapraszam na miły spacer.

Continue Reading

Wszechobecna cegła we wnętrzu. Mieszkanie w starej szwedzkiej kamienicy.

Cegła we wnętrzu to jeden z moich ulubionych materiałów wykończeniowych.W ostatnich latach często pojawia się w aranżacji wnętrz. Doskonale odnajduje się w różnych stylach i pomieszczeniach. Osobiście nie lubię takiej wersji wymuskanej,idealnej i równej. Podoba mi się za to taka bardziej toporna, surowa, rozbiórkowa wersja cegły. Odcieni znajdziemy bardzo wiele, możemy także ją przemalować. Zdecydowanie jestem zwolennikiem cegły w starych kamienicach.  Wówczas całość jest bardzo spójna i doskonale wpisuje się w charakter całego budynku. W tym mieszkaniu elementy ceglane znajdziemy w każdym pomieszczeniu. Moim ulubionym jest tu kuchnia z drewnianą wnęką z półkami, gdzie powstał klimatyczny kącik jadalny oraz sypialnia z urokliwym szezlongiem na tle ceglanej ściany.

Continue Reading