Szklana ściana ze szprosami. Dekoracja i rozdzielenie przestrzeni.

Dawno mnie nie było. Dzisiaj nawet koleżanka dzwoniła i pytała mnie czy żyję, bo na blogu cicho, na FB cicho 🙂 Ale jestem, żyję, mam się dobrze, ale trochę łapałam wiosny w ostatnich dniach i postanowiłam się odciąć od wszelkich pochłaniaczy czasu. Totalny reset! Zajęłam się w końcu moim balkonem. Przytargałam trochę roślin i muszę przyznać, że od razu przyjemniej jest teraz zerkać w tym kierunku. A jak u Was porządki po zimie? Przesiadujecie już na swoich balkonach, tarasach? Myślę, że za kilka dni pokażę Wam ciekawe balkonowe inspiracje.

Continue Reading

Aranżacja kawalerki na poddaszu

Dzisiaj kolejna inspiracja na zaaranżowanie małej przestrzeni. Tym razem mamy 25 metrów .Kawalerka znajduje się na poddaszu w zabytkowej kamienicy w Sztokholmie . To co typowe dla poddasza to piękne belki sufitowe, które niewątpliwie dodają uroku. Na tej małej przestrzeni, która została zaaranżowana dla jednej osoby, mamy salon z częścią sypialną, małą kuchnię i łazienkę, a także garderobę.  To co mi się tu podoba, to fakt iż pomimo, że sypialnia, salon i jadalnia to jedno pomieszczenie, nie odczuwam tu przytłoczenia. Jasna kolorystyka, lekkie meble i świetne dodatki tworzą wspaniały klimat. A to co najważniejsze i według mnie najtrudniejsze, to wkomponowanie w taki sposób łóżka, aby nie rzucało się za mocno w oczy i nie zdominowało przestrzeni.  Tu się to udało, pomimo iż łóżko jest na wprost wejścia. Jest małe, zgrabne, z ciekawie dobranym zagłówkiem i oczywiście z dobrze dobranymi tkaninami. I te plakaty…Uwielbiam i akceptuję w każdej ilości.

Continue Reading

Kawalerka pełna uroczych elementów.

Muszę przyznać, że już dawno nie oglądałam mieszkania, które mnie tak zauroczyło. Bardzo lubię zaglądać do małych wnętrz, bo uważam, że to sztuka urządzić ciekawie i funkcjonalnie małą przestrzeń. Trzeba naprawdę przysiąść i dokładnie przemyśleć, jak  wydzielić wszystkie niezbędne strefy, stworzyć miejsce do przechowywania, tak aby nie zagracić i nie przytłoczyć niewielkiej powierzchni.  Poniższa kawalerka to kolejne mieszkanie na sprzedaż, które wyłowiłam w mojej ulubionej agencji nieruchomości.  Na powierzchni 35 m wydzielono kuchnię, małą sypialnię, salon z częścią jadalnianą, łazienkę i małą garderobę. Szalenie spodobała mi się dbałość o detale w tym małym wnętrzu. Mnóstwo grafik na ścianach i na ziemi, ustawionych w niby przypadkowy sposób, piękny dywan i jedna z moich ulubionych tapet, czyli jodełka.  Dla miłośników koloru, polecam kuchnię. Mimo iż zabudowa jest biała, to wspaniale ożywiono ją niesamowicie magnetycznymi płytkami i wspaniałymi zielonymi gałkami. No i oczywiście element, który uwielbiam, czyli okna pomiędzy kuchnią, a mała sypialnią. Jak wiadomo, światło dla Skandynawów to niesamowicie istotny element. Tu oprócz funkcji dekoracyjnej, mamy doskonałe doświetlenie kuchni. Dodatkowo na jednej ze ścian pojawia się kolejny element do którego mam słabość, czyli półki. Uwielbiam je w kuchni, a zwłaszcza w małych pomieszczeniach świetnie zdają egzamin. Mamy dodatkowe miejsce do przechowywania, a  całość wygląda bardzo lekko i nie przytłacza  małej przestrzeni . W mieszkaniu udało się także wyodrębnić garderobę- białe drzwi zaraz koło stołu w części jadalnianej.

Continue Reading

Aranżacja kawalerki z nietypową sypialnią.

Aranżacja kawalerki.Ta kawalerka ma 37m kw. W salonie wydzielono strefy: jadalną z przyjemnym okrągłym stołem, część wypoczynkową z sofą  oraz część biurową z małym biurkiem usytuowanym w pobliżu okna. Z salonu można przejść do przytulnej małej sypialni. I tu jej” nietypowość”, ponieważ drugie drzwi z sypialni prowadzą wprost do kuchni. Są to drzwi przesuwne. Czy ja osobiście chciałabym , aby z sypialni przechodziło się do kuchni? Chyba nie, ale rozumiem zamysł z przeszkleniami, które dostarczają kuchni sporą dawkę naturalnego światła. Osobiście chyba zamiast drzwi, wybrałabym ścianę z przeszkleniem na górze i wtedy także uzyskano by sporą ilość światła. No ale może się czepiam. Przecież kawalerka to mieszkanie dla jednej osoby lub pary, więc nikt by się tam nie kręcił. Kuchnia bardzo prosta, jasna, biała z elementami drewnianymi. W przedpokoju stworzono niezbędne schowki do przechowywania.

Continue Reading

Aranżacja kawalerki w odcieniach niebieskiego.

Aranżacja kawalerki. Konsekwentnie urządzona kawalerka w odcieniach niebieskiego z akcentami miedzianymi. Ostatnio poluję na mieszkania z kolorem na ścianie. Delikatnym, ale jednak kolorem stanowiącym kontrast dla białego sufitu. W tym wnętrzu ściany są delikatnie niebieskie. Do tego koloru dodano miedziane baterie i miedziane elementy dekoracyjne. Na tym tle prezentują się  świetnie. Kuchnia bardzo prosta. Szafki ożywiono skórzanymi uchwytami. Podobnie jest w łazience. W mieszkaniu aktualnie jest mało rzeczy, ale jest to mieszkanie na sprzedaż. W momencie wprowadzenia się przyszłych właścicieli, pojawi się więcej przedmiotów i życia w tym wnętrzu. Wówczas będzie w 100% kompletne. 

Continue Reading