Antresola z przeszkleniem- ozdoba mieszkania w starej willi.

Antresola z przeszkleniem. Ett Rom Til to norweska firma specjalizująca się w kreatywnych rozwiązaniach, mających zastosowanie w małych przestrzeniach. Tworzą antresole, zamykane łóżka czy ciekawe rozwiązania do pokoju dziecięcego. Tym razem podjęli się stworzenia antresoli w starej willi. Klient chciał, aby antresola znalazła się bezpośrednio nad stołem, nie zajmowała za dużo przestrzeni i nie blokowała przepływu naturalnego światła. W ten sposób powstała konstrukcja węższa niż zazwyczaj stosowane, blisko okna, pozostawiająca wolną przestrzeń między łóżkiem a oknem, umożliwiająca przepływ powietrza i światła.  Balustrada powstała ze szkła. Drabina prowadząca na górę jest odczepiana.Pod antresolą umiejscowiono  część jadalną. 

Continue Reading

Kawalerka z lustrem w roli głównej.

Ta kawalerka oczarowała mnie innym niż zwykle spotykamy kształtem wnętrza. Łuk w salonie z pięknymi dużymi oknami i do tego ta wysokość, robią wielkie wrażenie! Dzięki temu udało się stworzyć sypialnię na antresoli. Prostota, czyli białe ściany, deski na podłodze, ale… No właśnie kilka elementów, które wzbogacają to wnętrze. Żyrandol, który dzięki tak dużej wysokości może być w pełni wyeksponowany i ogromne lustro. Uwielbiam lustra we wnętrzach. Obowiązkowo w ramie. A tu ogromne lustro w zdobionej ramie, które powiększa optycznie przestrzeń i stanowi niewątpliwą ozdobę tego miejsca.

Continue Reading

Śladami najmniejszych domów na świecie.

Z pewnością nie raz zdarzyło się Wam narzekać na brak miejsca w swoich czterech kątach. Kto nie zna sytuacji w której ciągle coś przestawia, usuwa, aby powiększyć swoją przestrzeń życiową. Postanowiłam sprawdzić, jak taką przestrzeń zaaranżowali mieszkańcy najmniejszych domów na świecie.

Na początek dom o którym kilka lat temu było w Polsce głośno. Jest to Dom Kereta, inaczej dom w szczelinie na warszawskiej Woli. Projekt autorstwa Jakuba Szczęsnego, powstał między dwoma budynkami mieszkalnymi. Jego powierzchnia to 14 m2. W najwęższym miejscu ma 72 centymetry, a w najszerszym 122 centymetry.  W środku jest całe niezbędne wyposażenie- salon z pufem, biurko do pracy, kuchenka i toaleta połączona z prysznicem. Pomiędzy kondygnacjami należy się przemieszczać po drabinie.

Continue Reading