Floodule – co kryje futurystyczna kapsuła?

Floodule !? Co to takiego ? W Bydgoszczy pojawił się niezwykły obiekt pływający – Floodule. Jak mówi architekt, miało być futurystycznie i trzeba przyznać, że rzeczywiście jest.  Bryła domu to leżący na wodzie prostopadłościan o zaokrąglonych krawędziach. Podobny motyw powtórzono we wnętrzu, gdzie wzory na ścianach i podłodze mają kształt prostokątów ze ściętymi rogami, a meblom powstałym na zamówienie nadano obły kształt. Jedyną zamkniętą powierzchnią w tym domu jest łazienka. Pozostałe pomieszczenia znajdują się w otwartej przestrzeni. Sypialnię można wydzielić zamykając roletę. Genialny jest widok od strony rzeki. Na całej długości mamy przeszklenie. Gdy zamarzy nam się kąpiel, wystarczy rozsunąć okna.

Od pasji do realizacji.  Pan Andrzej Wątorek, który jest współwłaścicielem międzynarodowej firmy, tworzącej mieszkania, miejsca pracy i rozrywki, wszędzie tam gdzie jest woda, już jako nastolatek konstruował obiekty pływające. Po latach jego pasja stała się zawodem. Punktem zwrotnym, była budowa domu pływającego dla londyńskiego pisarza i reportera. Wówczas zdecydował się na eksperyment z nowymi materiałami. Właściciel był zachwycony, a twórcy dostali wiatru w żagle i czując niedosyt, dwa lata później postanowili zbudować właśnie ” Floodule”. 

Z czego jest zbudowany Floodule?  Jest złożony z prefabrykowanych modułów, wykonanych w technologii kompozytowej, na bazie żywic i włókien szklanych. Jest lekki, wytrzymały, odporny na działanie warunków atmosferycznych.

A jakie plany na przyszłość?  Projekt domu „Quick House”, który będzie można zwodować, a także postawić na plaży, skarpie , w lesie i jak projektanci mówią , na dachu wieżowca? Architekci pracują obecnie nad osiedlem, które będzie stanowiło przedłużenie dzielnicy na lądzie. Będą tam boiska na wodzie, place zabaw, parkingi.

floodule1

floodule2 floodule4

floodule9

floodule6 floodule5

floodule10

floodule3

floodule7

źródło 1, 2

Może również Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.