DIY worek na zabawki.

Wczoraj pisałam o organizacji pokoju dziecięcego. Pokazałam Wam  sposoby na przechowywanie zabawek, książek i innych drobiazgów, które szczególnie przypadły mi do gustu. Jestem na etapie przygotowań do metamorfozy pokoju moich dzieciaków, więc zbieram pomału  elementy, które będę mogła u siebie wykorzystać. Jednym z nich, o którym także pisałam, jest worek na zabawki, klocki lego, który oprócz przechowywania, może służyć także jako mata do zabawy. Postanowiłam taki worek uszyć sama. Poniżej zamieszczam efekty mojej pracy. Worek już gotowy, obecnie wisi na komodzie.  Przeszedł już bojowy test i zdał egzamin:)

Worek uszyłam z bawełnianego płótna – wąsy na miętowym tle. Mój worek ma średnicę 1,1m i naprawdę jest w stanie pomieścić sporo klocków. Co potrzebujecie do jego wykonania:

 • materiał- płótno bawełniane( miałam 2,5 mb płótna. Materiał ma szerokość 1,6m. Z resztek materiału można wykonac uchwyty)
 • sznurek bawełniany -2m
 • miętowe nici
 • przelotki do materiału- 8szt.( montowane w zakładzie krawieckim)

worek na zabawki 11

worek na zabawki6

worek na zabawki_worek na klocki

worek na zabawki10

worek na klocki lego5

worek na klocki lego1

worek na klocki lego 4

worek na lego1

Wykonanie worka jest bardzo proste i szybkie. Wycięłam dwa koła o średnicy 1,1m. Chciałam, aby wnętrze worka także miało motyw wąsów. Następnie w zakładzie krawieckim zamontowałam przelotki i zszyłam koła ze sobą. Później przeszyłam tunel na sznurek i gotowe! Jak widzicie nawet dla amatorów szycia na maszynie( czyli takich jak ja:) worek jest do wykonania!  worek na zabawki _szycie1

A może ktoś z Was ma taki worek? Jak się u Was sprawdza?Do jakich zabawek go wykorzystujecie?

Może również Cię zainteresować

10 komentarzy

 1. A wczoraj właśnie oglądając Twoje inspiracje,zaciekawil mnie ten worek. I nawet weszłam na stronę sklepu, ale cena mnie zniechęciła:) a można wiedzieć jaki jest koszt wykonania Twojego worka? Bardzo mi się podoba kolor i wzor.pozdrawiam

  1. Tak rzeczywiście koszt worka w sklepach nie jest najniższy. Nie widziałam na żywo takiego worka, więc nie chcę się wypowiadać odnoście jego wykonania i materiału. Koszt mojego worka to 70zł. Oczywiście można go obniżyć zmieniając materiał. Ja napaliłam się na miętową tkaninę w wąsy, która nie była najtańsza, stąd ta cena. Pozdrawiam serdecznie:)

 2. Kobieta złota rączka! Czy jest coś czego nie potrafisz zrobić?
  Zazdroszczę umiejętności. Podziwiam wykonanie.
  Pozdrawiam 🙂

 3. muszę zaptać bo mnie bardzo nurtuje.. skoro worek ma średnicę 1,1 m, jak to możliwe, że wykorzystałaś tylko 2 m sznurka?

  1. 🙂 Jeśli worek miałby służyć głównie jako mata do zabawy to rzeczywiście sznurek musiałby być dłuższy zgodnie ze wzorem matematycznym:) wówczas wycięte koło ładnie równo rozkłada się na ziemi. My używamy go głównie jako worka i długi sznurek był lekko uciążliwy bo się plątał. Pozdrawiam serdecznie!:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.