DIY wieszak w sypialni, czyli pomysł na mini garderobę.

Wieszak w sypialni.Ostatnio pisałam TU o pomysłach na szafkę-stolik nocny, który możemy wykonać samemu. Dzisiaj ciąg dalszy projektu sypialnia. Tak jak wspominałam pomagam właśnie urządzić dość dużą sypialnię i szperam w poszukiwaniu inspiracji. Wpadłam na pomysł zrobienia mini garderoby- wieszaka z ubraniami tuż koło łóżka. Właścicielka lubi modę i ma sporą kolekcję ubrań. Ma wydzieloną obszerną garderobę, ale  zaproponowałam, żeby wybrała kilka rzeczy, które najbardziej lubi i to właśnie je umieścimy na wieszaku. Wieszak podobnie jak stolik będzie stworzony samodzielnie i będzie stanowił kolejny ciekawy i oryginalny punkt sypialni. Pomysł na takie rozwiązanie pojawił się po wpisie o kawalerce, który możecie zobaczyć TU. Zastosowano tam wieszak , który oprócz funkcji wiadomej:), jest także elementem dekoracyjnym. Już wcześniej wpadły mi w oko tego typu rozwiązania, ale właśnie dzięki tej kawalerce właścicielka dała mi zielone światło na wprowadzenie tego w jej sypialni.  Tego typu rozwiązania często są stosowane w mieszkaniach, gdzie brak jest miejsca na szafę lub właściciele ” nie dorobili” się jeszcze takiego mebla. Dla niektórych jest to po prostu prowizorka. Ale oglądając niektóre wnętrza widać, że wieszak to element zamierzony, dodatkowa dekoracja wnętrza z ciekawie dobranymi i przemyślanymi akcesoriami. Poniżej kilka interesujących  inspiracji.

A co Wy myślicie o takich rozwiązaniach? Prowizorka czy element dekoracyjny? A może macie takie rozwiązanie w Waszych mieszkaniach?

wieszak na ubrania 6

wieszak

wieszak na ubrania 7

wieszak na ubrania10

wieszak na ubrania 4

wieszak na ubrania 3

wieszak w sypialni

źródło 1,2,3,4,5,6,78

Może również Cię zainteresować

8 komentarzy

  1. Pomysł świetny. Masz rację, że często tego typu rozwiązania to zamierzony element dekoracyjny.Do tego piękna kompozycja ubrań, kapeluszy i mamy małe dzieło sztuki. Przecież właśnie o takie zabiegi w dekoracji wnętrz chodzi. Mały element, a jak dużo wnosi. Pozdrawiam ciepło:)

    1. Dokładnie tak. Oczywiście niektórzy traktują takie rozwiązanie czysto prowizorycznie, ale ja widzę tu potencjał:) Można stworzyć naprawę świetny element dekoracyjny w pomieszczeniu. A pomysł na kapelusze jest moim faworytem:) Pozdrawiam

  2. Cudne inspiracje, niezwykle efektowne i chyba raczej dekoracyjna forma!! Obawiam się, że większość z nas kobiet – na tych wieszakach powiesiłaby tylko i wyłączne ubrania przygotowane na kolejny dzień lub ważne spotkanie – czyli tzw wieszak przygotowawczy 😉

    1. O tak zdecydowanie dekoracyjny. Tak jak napisałam planuję go w mieszkaniu Pani, która dysponuje oddzielną garderobą, a wieszak ma pełnić dodatkową dekorację w jej sypialni. Mamy tam sporo miejsca, więc postanowiłam go dodać z kilkoma ulubionymi elementami jej garderoby. Obok będzie duże stojące lustro. Myślałam tez o wyeksponowaniu kapeluszy, bo inspiracja kapeluszowa:) strasznie przypadła mi do gustu. Gdyby taki wieszak miał pomieścić całą kolekcję garderoby , to taki przywalony stertą ubrań, już tak uroczo by zapewne nie wyglądał:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.