DIY drewniane klocki z literami – dekoracja i edukacja.

Dzisiaj małe DIY- drewniane klocki z literami . Kolejny element do pokoju moich dzieciaków. Chciałam zrobić dekorację z drewnianych klocków z ich imionami, a tak się rozkręciłam, że wyszedł właściwie cały alfabet:) Zabrakło nam klocków, więc czekam na dostawę i ruszę z kolejnym malowaniem. Klocki chwilę stały na parapecie dekorując przestrzeń, ale po chwili już poszły w ruch i pierwsza wieża już zbudowana:) Tak więc budujemy i uczymy się alfabetu. 

Do wykonania potrzebujecie:

  • drewniane klocki -moje o wymiarach 4,5×4,5cm ( zakupiłam w sklepie akcesoriami do decoupage)
  • szablon do malowania liter
  • mały pędzel i pędzel gąbkowy do malowania szablonów
  • farby ( oczywiście ilości niewielkie, więc warto wykorzystać wszelkie resztki które Wam pozostały z innych prac). U mnie resztki farby kredowej Duck Egg Blue oraz matowa farba lateksowa .
  • taśma malarska ( jeśli chcecie malować tak jak ja wzory na klockach)

drewniane klocki_dekoracja

drewniane klocki_dekoracja3

drewniane klocki_dekoracja2

klocki z imionami

drewniane klocki z literami
drewniane klocki_dekoracja4

drewniane klocki dekoracyjne

drewniane klocki z literami

klocki drewniane z literami.2jpg

klocki dekoracyjne_3

klocki dekoracyjne_2

klocki dekoracyjne _1

klocki dekoracyjne_4

klocki drewniane 2

drewniane klocki z literami 3

dekoracja _klocki z drewna

klocki dekoracyjne_5

Jak widzicie wykonanie jest bardzo proste. I co najważniejsze klocki nie służą tylko do celów dekoracyjnych. Mój pomocnik w malowaniu ( łapka ze zdjęcia) obecnie testuje jakość wykonania:)

Pozdrawiam Karolina

Może również Cię zainteresować

16 komentarzy

    1. Dziękuję:) Tak widoczne naturalne drewno wygląda pięknie! A łapka już przetestowała i wygląda na to, że klocki zdały egzamin i wyszły z tego bez szwanku:) Pozdrawiam

  1. Piękne klocki! Lubię zapisywać sobie ” hasła dnia”, a w wersji drewnianej wyglądałoby to świetnie. Piękne, precyzyjne wykonanie! Pozdrawiam

  2. Drewniane klocki to najlepsza zabawka i zarazem pamiątka z dzieciństwa 🙂 Swoje trzymam dla malucha, którego spodziewamy się z żoną za 6 miesięcy 😉 Moje już pomalowane, co prawda farba czerwona, bardziej kontrastowa, ale Twoje też wyglądają przeuroczo. Pozdrawiam, szczęśliwy tata Michał MB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.