Aranżacja sypialni. Poszukiwanie inspiracji.

Dreamhouse/homify

Sypialnia to obok salonu moja ulubiona przestrzeń do aranżacji . To tu spędzamy prawie jedną trzecią życia . Jest to więc jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Warto więc poświęcić trochę czasu na dokładne przemyślenie i zastanowienie się , w jakich warunkach, kolorach, otoczeniu nam się dobrze wypoczywa i regeneruje siły. Pamiętam jak sama kilka lat temu urządzałam swoje mieszkanie. To właśnie w sypialni zatrzymałam się na dłużej. Chciałam, aby wnętrze to było idealną oazą spokoju i miejscem w którym chętnie zaszyję się po całym dniu. Jakie było moje zdziwienie, kiedy słyszałam z ust niektórych osób, że sypialnia jest przez nich potraktowana po macoszemu, bez dbania o detale i właściwie bez konkretnego pomysłu. Mówiąc wprost ustawiają tam łóżko i na tym się kończy. Przecież w sypialni się śpi i nikt tam z gości nie zagląda! A skąd takie podejście? Przerażające! Czy musi ktoś postronny oglądać to wnętrze, żebyśmy o nie zadbali !?! Na szczęście ta sytuacja miała miejsce kilka ładnych lat temu. A teraz widzę coś, co mnie niezmiernie cieszy. A mianowicie aranżacja sypialni stała się bardzo istotnym elementem i coraz więcej uwagi poświęcamy właśnie temu pomieszczeniu. Nie ma tu idealnego szablonu, jak takie miejsce ma wyglądać, bo przecież każdy z nas ma swoje preferencje dotyczące wypoczynku. Ważne, żeby miejsce to odzwierciedlało nasz charakter, nasze upodobania, bo tylko w takich warunkach możemy wypocząć i naładować baterie.

Dzisiaj pokażę Wam inspiracje do sypialni, która niedługo powstanie. Jest to sypialnia jednej z czytelniczek. Będzie utrzymana w bieli i szarości z dodatkiem delikatnego różu, kobaltu i złota. Jak zawsze na wstępie zbieram mnóstwo zdjęć z których później wyławiam te, które najbardziej przypadły do gustu inwestorowi.

Zaczniemy od łóżka, czyli najważniejszego mebla w każdej sypialni. Warto dokładnie przemyśleć jego zakup, bo to największy meble w tym pomieszczeniu i to on nadaje tu charakteru. Życzeniem było łóżko z zagłówkiem z materiału. Poniżej kształt do jakiego będziemy dążyły:) i bardzo zbliżony kolor.

sypialnia zagłówek z materiału

Eco Friendly Lilla Sky/homify

Oczywiście tuż obok wędrują stoliki nocne. Tu postawiłam delikatne szklane stoliki ze złotym akcentem.

aranzacja sypialni9

Znajdzie się także miejsce na komodę. Nie chciałam aby wszystko było w bieli, więc zaproponowałam bardzo podobne rozwiązania,jakie widzicie poniżej.

aranzacja sypialni 5jpg

aranzacja sypialni6

Ponieważ w sypialni miała zostać uwzględniona mini biblioteka, powstanie prosty biały regał.

aranzacja sypialni 6

aranzacja sypialni 11W naturalnej wnęce w sypialni stworzymy małą  garderobę zasłanianą kotarą. Taka tkanina doda przytulności we wnętrzu.

aranzacja sypialni_

Raca Architekci/homify

I jeszcze dodatek kobaltowy , czyli wygodny, miękki fotel.

aranzacja sypialni 12

Obowiązkowo znajdzie się w sypialni duże stojące lustro w kolorze złotym. Poniżej lustro, które pasowałoby swoim kształtem  idealnie. Proste, bez zbędnych zdobień. Sam kolor złoty uważam, że byłby tym przypadku wystarczającą ozdobą.

aranzacja sypialni 14

Tkaniny wypełnią sypialnię. Biała pościel zawsze prezentuje się wspaniale i na taką się zdecydowałyśmy.Do tego grube, plecione koce i  mnóstwo poduszek- tu pojawi się akcent kobaltowy i delikatny róż.  Poniższa sypialnia pokazuje jak klasyczna biała pościel wspaniale wygląda w sypialni.

biala posciel

Lilla Sky/homify

Koce to wspaniała dekoracja łóżka. Grube, plecione, rzucone na łóżko wspaniale wypełniają tą przestrzeń.

aranzacja sypialni 19

aranzacja sypialni 23

Casa de Valentina/ homify

Jeśli chodzi o lampkę nocną to pójdę w kierunku małej czarnej ze złotym akcentem ze zdjęcia poniżej.

lampa

Lisboa Baixa/ homify

No i oczywiście nie może zabraknąć kwiatów.

aranzacja sypialni _

Bloomon Deutschland/ homify

W następnym wpisie pokażę pełną tablicę inspiracji z dobranymi dodatkami, lampą wiszącą i tapetą, która jest rozważana, ale czy rzeczywiście się tam pojawi, to okaże się wkrótce.

Macie jakąś ciekawą propozycję na lampę wiszącą? 

źródło 1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/15

Może również Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.